Multiinstrumentalistka, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Instrumentalnym w klasie oboju dr Agaty Piotrowskiej-Bartoszek. Brała udział w wielu projektach, m. in. we „Flisie” S. Moniuszki w 2019r. Jako pierwsza oboistka Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Łodzi, pełniąc funkcję inspektora orkiestry, współpracowała z European Workshop for Contemporary Music podczas 60 edycji Warszawskiej Jesieni w 2017r., z Capellą Bydgostiensis, Polish Cameratą oraz orkiestrą Młodzi (nie)poważni. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, m. in. z Davidem Cowley’em (Walia), Jerzym Kotyczką oraz Arkadiuszem Krupą. Brała udział w operach, operetkach i musicalach wystawianych przez Dębickie Towarzystwo Muzyczno Śpiewacze, początkowo jako skrzypaczka, a od 2014r.
Jako pierwsza oboistka („Halka” S. Moniuszki, „La Traviata” G. Verdiego, „Napój Miłosny” G. Donizettiego, „Straszny Dwór” S. Moniuszki, „Wesele Figara” W. A. Mozarta, „Flis” S. Moniuszki, „Zemsta Nietoperza” J. Straussa, „Skrzypek na dachu” J. Bock’a), a w Teatrze Wielkim w Łodzi debiutowała podczas opery-oratorium „Semele” G. F. Haendla. Występowała jako solistka podczas licznych edycji festiwalu Eurounionorchestries w Świeradowie Zdroju, a także II Muzycznego Forum Młodych Artystów i Naukowców w Akademii Muzycznej w Łodzi w 2018 roku, gdzie grała również na rożku angielskim w żeńskim oktecie obojowym.
Poza szerokim zainteresowaniem grą orkiestrową, uwielbia śpiewać, grając na gitarze lub ukulele, a także zajmuje się rękodziełem, malarstwem i poezją. Jeden z jej wierszy posłużył łódzkiemu kompozytorowi Rafałowi Bryle jako tekst pieśni pt. „Łza” na sopran i kwintet smyczkowy, napisanej w 2018r.
Jako miłośniczka folkloru i polskiej muzyki ludowej, Gabriela występuje w roli skrzypaczki w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, współpracowała również z pilźnieńskim Zespołem Pieśni i Tańca „Sokolanie”.
W latach 2011-2014 tworzyła i wykonywała fortepianowe aranżacje utworów muzyki rozrywkowej, które publikowała w serwisie YouTube pod pseudonimem Epilogowa, zyskując liczne grono odbiorców.